Krzesła ze sklejki lakierowanej

Krzesła ze sklejki - o materiale

Sklejka jest materiałem drewnopodobnym powstałym poprzez sklejenie ze sobą od kilku do kilkunastu cienkich arkuszy drewna (ok.1,5 mm grubości każdy). Forniry, bo tak brzmi ich techniczna nazwa, przekręca się względem siebie o 90° przy każdej kolejnej warstwie, co daje połączoną, ale nietrwałą strukturę materiału. Tak przygotowaną płytę umieszcza się w prasie, która w wysokiej temperaturze nadaje materiałowi zbitą formę gotową do obróbki i lakierowania.

Rozróżnia się poszczególne klasy sklejki, które informują o tym, jakiej jakości materiału użyto do wykonania krzesła lub innego mebla. Pierwsza klasa oznacza płyty bez wad, druga klasa płyty z niewielkimi wadami jak np. różnice w kolorze, trzecia klasa to płyty z zepsutymi sękami, przebarwieniami i zakitowanymi pęknięciami, a czwarta klasa to płyty z widocznymi wadami wizualnymi, jednak nadal zachowujące swoje właściwości techniczne.

Sklejka powstaje najczęściej z drewna drzew liściastych, jednak produkuje się ją również z drewna świerkowego i sosnowego, a także z drewna gatunków drzew egzotycznych.

Czym wyróżniają się krzesła ze sklejki?

Krzesła ze sklejki to przede wszystkim wytrzymałość i wszechstronność zastosowania. Są odporne na czynniki atmosferyczne, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, łatwo utrzymać je w czystości i naprawdę niewiele potrzeba, aby wkomponować je w wystrój pomieszczenia. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie prostota jest czymś pożądanym, a funkcjonalność zajmuje najwyższe miejsce na liście potrzeb.

W ROSART znajdziesz krzesła ze sklejki w wersji obrotowej, które przypominają fotele biurowe. Posiadają one regulację wysokości i głębokości siedziska, mobilne kółka lub statyczne stopki, a także solidną podstawę. Dostępne w wersji z podnóżkiem lub bez.

Gdzie sprawdzą się krzesła ze sklejki?

Jak już wspominaliśmy, krzesła ze sklejki mają wiele możliwości zastosowań, jednak ostatnio zaobserwowaliśmy trend, który przenosi je z sektora przemysłowego bądź użyteczności publicznej do wnętrz mieszkalnych, szczególnie tych w stylu retro. W połączeniu z podłogą w jodełkę wyglądają wyjątkowo i świetnie wpisują się w klimat PRL.

Obrotowe krzesła ze sklejki to także ciekawa propozycja dla gabinetów lekarskich. Dzięki lakierowanej powłoce spełniają one wszelkie standardy sterylności, a mobilne kółka ułatwiają lekarzom poruszanie się po gabinecie bez konieczności wstawania.

Jaki model krzesła ze sklejki wybrać?

Oferta krzeseł ze sklejki ROSART obejmuje linie Black, BlackTab i ErgoPlus. Są to krzesła i taborety ze sklejki o różnych parametrach technicznych, które można sprawdzić na karcie produktu.

Krzesła ze sklejki z oparciem polecamy osobom, których praca charakteryzuje się tym, że obciąża w znacznej mierze kręgosłup. Oparcie, choć niepozorne, bo twarde pozwoli wesprzeć nasz układ kostny i skorygować pozycję ciała.

Taborety ze sklejki są natomiast produktem skierowanym do fryzjerów, lekarzy i innych zawodów, w których zakres ruchów musi być swobodny. Tego typu obrotowy taboret na to pozwala, a dzięki swojej prostocie wykonania wpasuje w każdą przestrzeń.

Aktywne filtry