Krzesła warsztatowe

Jakie są rodzaje krzeseł warsztatowych?

Krzesła warsztatowe występują w wielu wariantach w zależności od ich przeznaczenia. Podstawowy podział krzeseł warsztatowych obejmuje:

  • krzesła z oparciem
  • hokery
  • taborety
  • siodła.

Krzesła z oparciem z wyglądu przypominają zwykłe krzesła biurowe z tą różnicą, że do ich wykonania użyto materiałów odpornych na zanieczyszczenia. Posiadają one wypustki zapobiegające zsuwaniu się, odpowiednie wyprofilowanie zapewniające poprawną postawę ciała podczas siedzenia, a w przypadku krzeseł ze sklejki - lakierowaną powłokę ochronną. Linie krzeseł Pur i PurTab back zostały wykończone pianką integralną. Wszystkie nasze krzesła z oparciem dostępne są w różnych konfiguracjach wyposażenia: z kółkami bądź stopkami, z podnóżkiem RING lub bez, z podłokietnikami lub bez nich.

Hokery to kolejny rodzaj produktów warsztatowych, które charakteryzują się otwartym siedziskiem. Wykończone są pianką integralną PUR, posiadają lakierowaną podstawę i regulację wysokości. Dostępne w dwóch wersjach wyposażenia: ze stopkami lub kółkami oraz z podnóżkiem, lub bez. Poszczególne modele z naszej oferty dostępne są tylko w wersji podwyższonej, która sprawdzi się w przypadku wysokich blatów lub konieczności pracy z elementami wielkogabarytowymi.

Taborety to najprostsze krzesła warsztatowe. W naszej ofercie znajdziesz je z trzema rodzajami siedzisk: ze sklejki, pianki integralnej PUR lub tapicerowane. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie mieszczą się inne rodzaje krzeseł. Mogą mieć podstawę z tworzywa, bądź wykonaną z metalu z podnóżkiem lub bez, a także być wyposażone w kółka lub stopki. Wszystkie posiadają regulację wysokości za pomocą dźwigni ukrytej pod siedziskiem.

Siodła swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu wyprofilowaniu siedziska przypominającemu siodło jeździeckie. Jest to jeden z najbardziej anatomicznych rodzajów krzeseł, stabilizujący miednicę i wymuszający zdrową pozycję kręgosłupa. Wykonane są z pianki integralnej PUR, dzięki czemu są odporne na zanieczyszczenia (oleje, smary, woda). Dostępne w wersji na stopkach lub kółkach, z podnóżkiem lub bez, z podstawą z tworzywa lub metalową.

Krzesła warsztatowe obrotowe - dlaczego warto?

Wszystkie krzesła warsztatowe ROSART są obrotowe i posiadają amortyzator gazowy, który odpowiada za regulację wysokości krzesła. We wszystkich krzesłach z oparciem istnieje także możliwość ustawienia głębokości siedziska za pomocą mechanizmu łączącego oparcie z siedziskiem, co dodatkowo wpływa na komfort użytkowania krzesła warsztatowego.

Przykładów takich krzeseł na naszej stronie krzeslaprzemyslowe.pl jest wiele, a ich ceny różnią się w zależności od wyposażenia. Kluczowe znaczenie ma tutaj podstawa, która może być wykonana z tworzywa lub metalu. Podstawa z tworzywa jest bardziej odporna na zarysowania, metalowa na uszkodzenia mechaniczne. Zarówno jedna, jak i druga została poddana niezbędnym testom, które jednoznacznie wykazały, że spełniają wszelkie warunki, by móc je montować do naszych krzeseł warsztatowych i wykorzystywać w zakładach pracy.Aktywne filtry