Krzesła laboratoryjne

Krzesła laboratoryjne - rodzaje

Krzesła laboratoryjne to ogólna nazwa, pod którą kryje się wiele rodzajów krzeseł przeznaczonych dla placówek medyczno-badawczych. Można je podzielić na krzesła z oparciem, hokery i taborety. Najważniejszy jest jednak materiał, z którego zostało wykonane siedzisko. Najczęściej w tym celu stosuje się piankę integralną lub ekoskórę. Posiadają one szereg cech charakterystycznych, które sprawdzają się w laboratoriach. 

Pianka integralna charakteryzuje się twardą zewnętrzną powłoką (tzw. naskórek) i elastycznym, porowatym rdzeniem wewnętrznym. W zależności od metody wytwarzania materiał ten jest w stanie osiągnąć właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, elektrostatyczne i trudnopalne. Używa się go do wytwarzania materacy stołów operacyjnych, kierownic samochodowych, osłon na place zabaw, a także siedzisk krzeseł laboratoryjnych.

Ekoskóra natomiast jest materiałem bardzo wytrzymałym, bezwonnym i wodoodpornym. W tapicerstwie zastępuje skórę naturalną, będąc jej tańszym i prostszym w utrzymaniu zamiennikiem. Można ją czyścić środkami odkażającymi bez obaw o uszkodzenie powierzchni materiału.

Krzesła laboratoryjne obrotowe - dlaczego warto?

Wszystkie krzesła laboratoryjne ROSART posiadają funkcję obrotową. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala ono na efektywniejsze korzystanie z naszych krzeseł. Dzięki niemu można w łatwy sposób się obrócić bez konieczności wstawania, co jest dużym udogodnieniem w przypadku pracy na wielu stanowiskach z próbkami i innymi materiałami wrażliwymi. Decydując się na krzesło laboratoryjne obrotowe, warto wybrać opcję z kółkami, które dodatkowo pozwolą na sprawne przemieszczanie się po pomieszczeniu. Ciągłe wstawanie z krzesła i ponowne siadanie bardzo obciąża kręgosłup, szczególnie że nie zawsze przyjmujemy wtedy poprawną postawę ciała. Nasze krzesła laboratoryjne obrotowe rozwiążą ten problem.

Krzesło laboratoryjne z oparciem czy bez?

Wielu klientów pyta nas, czy lepszą opcją jest krzesło z oparciem, czy bez. Odpowiadamy zbiorczo - krzesła laboratoryjne z oparciem, podobnie jak krzesła obrotowe odciążają kręgosłup, więc są zdecydowanie lepszą opcją niż taborety lub hokery. Nie zmienia to jednak faktu, że również one są wykorzystywane w laboratoriach, jednak służą do prac, które nie zajmują zbyt wiele czasu. W przypadku siedzącego trybu życia np. pracując po kilka godzin przy mikroskopie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie krzesło laboratoryjne z oparciem.

Co ważne, krzesła laboratoryjne ROSART występują w wielu wariantach. Komponenty są wymienne i można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Elementy, o których mowa to:

  • podnóżek RING
  • podłokietniki
  • kółka (do powierzchni dywanowych lub twardych)
  • stopki (z tworzywa lub podgumowane)
  • podstawa (wykonana z tworzywa lub metalowa).

Możliwy jest także dobór wysokości krzesła, biorąc pod uwagę rodzaj regulacji: standardowa lub podwyższona.

Aktywne filtry