Przeznaczenie

Jakie są rodzaje krzeseł przemysłowych?

Krzesła przemysłowe można podzielić na:

 • Krzesła z oparciem: przypominają zwykłe krzesła biurowe, jednak są wykonane z materiałów o wysokiej odporności na zanieczyszczenia chemiczne, uszkodzenia mechaniczne i złe warunki pogodowe. Posiadają specjalne wypustki zapewniające prawidłową postawę ciała podczas siedzenia. Dostępne w różnych wariantach: z kółkami obrotowymi bądź stopkami, z podnóżkiem RING lub bez, z podłokietnikami lub bez nich. Sprawdzą się w warsztatach samochodowych, marketach, placówkach zdrowia, laboratoriach i hurtowniach. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz również krzesła szwalnicze z tapicerowanym siedziskiem. 
 • Hokery przemysłowe: ten rodzaj krzeseł ma wiele zastosowań. Zobaczysz je w barach, kantynach, salonach tatuażu, laboratoriach, punktach kontrolnych i zakładach produkcyjnych. Wyróżniają się specyficznym, otwartym siedziskiem. W przypadku hokerów jest ono często wypełnione wypustkami lub specjalnymi paskami mającymi zapobiegać spadaniu z siedziska. Hokery przemysłowe nie posiadają podłokietników. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno hokery na mobilnych kółkach, jak i na stopkach, z podnóżkiem lub bez. Wszystkie posiadają regulację wysokości za pomocą manetki ukrytej pod siedziskiem.
 • Taborety przemysłowe: w przypadku taboretów przemysłowych mamy do czynienia z różnego rodzaju materiałami siedziska - sklejkowymi, piankowymi, materiałowymi  i skórzanymi. Wynika to z tego, że znajdują zastosowanie w różnych miejscach, z mniej lub bardziej rygorystycznie określonymi zasadami BHP. Mogą mieć również plastikową bądź metalową podstawę z podnóżkiem lub bez. Dostępne w dwóch wersjach: na kółkach lub na stopkach. 

 

Jakie cechy powinny posiadać krzesła przemysłowe?

Krzesła przemysłowe nazywane też krzesłami specjalistycznymi powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Powinny być także bezpieczne zarówno dla osób z nich korzystających, jak i dla innych pracowników zakładu. Produkując krzesła przemysłowe, trzeba trzymać się pewnych reguł dotyczących ich wymiarów, odpowiednich parametrów jakościowych i technicznych. Najlepiej jest skonsultować zlecenie z klientem, jednak jeśli z jakichś przyczyn nie jest to możliwe, należy przestrzegać podstawowych zasad: krzesło ma być solidnie wykonane i odporne na różnego rodzaju zabrudzenia.

Przykładem takiego krzesła jest Obrotowe krzesło przemysłowe PurMax, któremu niestraszne oleje, smary i woda, dzięki czemu świetnie sprawdza się w warsztatach mechanicznych. Siedzisko oraz oparcie zostały wykonane z pianki integralnej odpornej na zanieczyszczenia chemiczne, więc kolejnym miejscem, gdzie to krzesło znajdzie zastosowanie, są różnego rodzaju laboratoria i punkty medyczne, w których sterylne warunki to podstawa.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze krzeseł przemysłowych?

Decydując się na zakup krzeseł przemysłowych, musisz przede wszystkim wiedzieć, jakie mają parametry i czy odpowiadają one przepisom obowiązującym w miejscu, do którego trafią. Na stronie krzeslaprzemyslowe.pl po wejściu w poszczególne produkty na dole strony znajdziesz szczegółowe opisy każdego z nich oraz informację o ich dostępności. W karcie produktu można również wybrać wersję krzesła (normalna/podwyższana), a także rodzaj kółek bądź stopek. W przypadku kółek są to kółka do powierzchni dywanowych lub kółka do powierzchni twardych (ogumowane). W przypadku stopek: stopki z tworzywa lub stopki antypoślizgowe (podgumowane).

Niezwykle ważna jest także umiejętność odróżnienia produktów o niskiej jakości od tych, których cena wynika z precyzyjności wykonania. Najprostszym sposobem na to jest zwrócenie uwagi na ilość informacji zawartych na stronie oraz ich dokładność. W naszej ofercie znajdziesz najwyższej klasy krzesła przemysłowe w konkurencyjnych cenach, posiadające niezbędne atesty. Wszystkie nasze krzesła są wykonane z pasją przy użyciu wysokiej jakości wymiennych komponentów.

Podkategorie

 • Krzesła laboratoryjne

  Krzesła laboratoryjne - rodzaje

  Krzesła laboratoryjne to ogólna nazwa, pod którą kryje się wiele rodzajów krzeseł przeznaczonych dla placówek medyczno-badawczych. Można je podzielić na krzesła z oparciem, hokery i taborety. Najważniejszy jest jednak materiał, z którego zostało wykonane siedzisko. Najczęściej w tym celu stosuje się piankę integralną lub ekoskórę. Posiadają one szereg cech charakterystycznych, które sprawdzają się w laboratoriach. 

  Pianka integralna charakteryzuje się twardą zewnętrzną powłoką (tzw. naskórek) i elastycznym, porowatym rdzeniem wewnętrznym. W zależności od metody wytwarzania materiał ten jest w stanie osiągnąć właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, elektrostatyczne i trudnopalne. Używa się go do wytwarzania materacy stołów operacyjnych, kierownic samochodowych, osłon na place zabaw, a także siedzisk krzeseł laboratoryjnych.

  Ekoskóra natomiast jest materiałem bardzo wytrzymałym, bezwonnym i wodoodpornym. W tapicerstwie zastępuje skórę naturalną, będąc jej tańszym i prostszym w utrzymaniu zamiennikiem. Można ją czyścić środkami odkażającymi bez obaw o uszkodzenie powierzchni materiału.

  Krzesła laboratoryjne obrotowe - dlaczego warto?

  Wszystkie krzesła laboratoryjne ROSART posiadają funkcję obrotową. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala ono na efektywniejsze korzystanie z naszych krzeseł. Dzięki niemu można w łatwy sposób się obrócić bez konieczności wstawania, co jest dużym udogodnieniem w przypadku pracy na wielu stanowiskach z próbkami i innymi materiałami wrażliwymi. Decydując się na krzesło laboratoryjne obrotowe, warto wybrać opcję z kółkami, które dodatkowo pozwolą na sprawne przemieszczanie się po pomieszczeniu. Ciągłe wstawanie z krzesła i ponowne siadanie bardzo obciąża kręgosłup, szczególnie że nie zawsze przyjmujemy wtedy poprawną postawę ciała. Nasze krzesła laboratoryjne obrotowe rozwiążą ten problem.

  Krzesło laboratoryjne z oparciem czy bez?

  Wielu klientów pyta nas, czy lepszą opcją jest krzesło z oparciem, czy bez. Odpowiadamy zbiorczo - krzesła laboratoryjne z oparciem, podobnie jak krzesła obrotowe odciążają kręgosłup, więc są zdecydowanie lepszą opcją niż taborety lub hokery. Nie zmienia to jednak faktu, że również one są wykorzystywane w laboratoriach, jednak służą do prac, które nie zajmują zbyt wiele czasu. W przypadku siedzącego trybu życia np. pracując po kilka godzin przy mikroskopie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie krzesło laboratoryjne z oparciem.

  Co ważne, krzesła laboratoryjne ROSART występują w wielu wariantach. Komponenty są wymienne i można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Elementy, o których mowa to:

  • podnóżek RING
  • podłokietniki
  • kółka (do powierzchni dywanowych lub twardych)
  • stopki (z tworzywa lub podgumowane)
  • podstawa (wykonana z tworzywa lub metalowa).

  Możliwy jest także dobór wysokości krzesła, biorąc pod uwagę rodzaj regulacji: standardowa lub podwyższona.

 • Krzesła warsztatowe

  Jakie są rodzaje krzeseł warsztatowych?

  Krzesła warsztatowe występują w wielu wariantach w zależności od ich przeznaczenia. Podstawowy podział krzeseł warsztatowych obejmuje:

  • krzesła z oparciem
  • hokery
  • taborety
  • siodła.

  Krzesła z oparciem z wyglądu przypominają zwykłe krzesła biurowe z tą różnicą, że do ich wykonania użyto materiałów odpornych na zanieczyszczenia. Posiadają one wypustki zapobiegające zsuwaniu się, odpowiednie wyprofilowanie zapewniające poprawną postawę ciała podczas siedzenia, a w przypadku krzeseł ze sklejki - lakierowaną powłokę ochronną. Linie krzeseł Pur i PurTab back zostały wykończone pianką integralną. Wszystkie nasze krzesła z oparciem dostępne są w różnych konfiguracjach wyposażenia: z kółkami bądź stopkami, z podnóżkiem RING lub bez, z podłokietnikami lub bez nich.

  Hokery to kolejny rodzaj produktów warsztatowych, które charakteryzują się otwartym siedziskiem. Wykończone są pianką integralną PUR, posiadają lakierowaną podstawę i regulację wysokości. Dostępne w dwóch wersjach wyposażenia: ze stopkami lub kółkami oraz z podnóżkiem, lub bez. Poszczególne modele z naszej oferty dostępne są tylko w wersji podwyższonej, która sprawdzi się w przypadku wysokich blatów lub konieczności pracy z elementami wielkogabarytowymi.

  Taborety to najprostsze krzesła warsztatowe. W naszej ofercie znajdziesz je z trzema rodzajami siedzisk: ze sklejki, pianki integralnej PUR lub tapicerowane. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie mieszczą się inne rodzaje krzeseł. Mogą mieć podstawę z tworzywa, bądź wykonaną z metalu z podnóżkiem lub bez, a także być wyposażone w kółka lub stopki. Wszystkie posiadają regulację wysokości za pomocą dźwigni ukrytej pod siedziskiem.

  Siodła swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu wyprofilowaniu siedziska przypominającemu siodło jeździeckie. Jest to jeden z najbardziej anatomicznych rodzajów krzeseł, stabilizujący miednicę i wymuszający zdrową pozycję kręgosłupa. Wykonane są z pianki integralnej PUR, dzięki czemu są odporne na zanieczyszczenia (oleje, smary, woda). Dostępne w wersji na stopkach lub kółkach, z podnóżkiem lub bez, z podstawą z tworzywa lub metalową.

  Krzesła warsztatowe obrotowe - dlaczego warto?

  Wszystkie krzesła warsztatowe ROSART są obrotowe i posiadają amortyzator gazowy, który odpowiada za regulację wysokości krzesła. We wszystkich krzesłach z oparciem istnieje także możliwość ustawienia głębokości siedziska za pomocą mechanizmu łączącego oparcie z siedziskiem, co dodatkowo wpływa na komfort użytkowania krzesła warsztatowego.

  Przykładów takich krzeseł na naszej stronie krzeslaprzemyslowe.pl jest wiele, a ich ceny różnią się w zależności od wyposażenia. Kluczowe znaczenie ma tutaj podstawa, która może być wykonana z tworzywa lub metalu. Podstawa z tworzywa jest bardziej odporna na zarysowania, metalowa na uszkodzenia mechaniczne. Zarówno jedna, jak i druga została poddana niezbędnym testom, które jednoznacznie wykazały, że spełniają wszelkie warunki, by móc je montować do naszych krzeseł warsztatowych i wykorzystywać w zakładach pracy. • Krzesła szwalnicze

  Krzesło szwalnicze - jakie wybrać?

  W ofercie krzeseł szwalniczych posiadamy krzesła ze sklejki, krzesła tapicerowane, a także taborety. Każdy z wymienionych rodzajów ma nieco inną charakterystykę i sprawdzi się w różnych przypadkach.

  Przy pracy jednozmianowej, gdzie z krzesła korzysta jedna osoba, używa się najczęściej krzeseł tapicerowanych. Przy pracy zmianowej - ze sklejki w połączeniu z poduszkami umieszczanymi na siedzisku (dla każdej szwaczki bądź szwacza osobno ze względów higienicznych). Poduszka poprawia komfort siedzenia i można ją zakupić w naszym sklepie.

  Profesjonalne krzesło szwalnicze powinno posiadać odpowiednie atesty, być niezawodne i ergonomiczne. W przypadku krzeseł tapicerowanych ważny jest także dobór odpowiedniej tkaniny obiciowej. Do naszych krzeseł używamy tkanin Best i Desert, które charakteryzują się:

  • bardzo wysoką odpornością wybarwień na światło - 7 punktów w ośmiostopniowej skali (1 oznacza bardzo niską odporność, 8 bardzo wysoką)
  • bardzo wysoką odpornością wybarwień na tarcie suche i mokre - 4 do 5 punktów w skali pięciostopniowej
  • bardzo wysoką odpornością na mechacenie i pilling - 4 do 5 punktów w skali pięciostopniowej (kategoria A)
  • bardzo wysoką odpornością na ścieranie - 4 do 5 punktów w skali pięciostopniowej (kategoria A)
  • wysoką odpornością na zapłon z zapałki i tlącego się papierosa (brak tlenia i palenia płomieniem).

  Taborety w przypadku szwalni mają wiele zastosowań i przydają się w pracach wymagających pełnego zakresu ruchów lub przemieszczania się z miejsca na miejsce. Można je umieścić także w kantynie zakładowej lub pomieszczeniu przeznaczonym na odpoczynek ze względu na niewielkie wymiary.

  Oferta krzeseł szwalniczych ROSART obejmuje także specjalistycznie wyprofilowaną linię Pur z wypustkami zapobiegającymi zsuwaniu się. Są to wysokiej klasy krzesła szwalnicze, które w sposób szczególny dbają o dobrostan pracowników, zapewniając prawidłową postawę ciała.

  Wyposażenie krzeseł szwalniczych

  Krzesła szwalnicze ROSART występują w różnych konfiguracjach wyposażenia. Są to krzesła z podłokietnikami lub bez, na stopkach lub kółkach, z podnóżkiem lub bez, z oparciem całościowym lub częściowym. To, co je łączy to możliwość regulacji wysokości poprzez amortyzator gazowy, a także funkcja obrotowa. Dodatkowo w przypadku krzeseł z obiciem tkaninowym istnieje możliwość doboru konkretnego koloru obicia. Wśród dostępnych opcji: czarny, bordowy, granatowy, szary, czerwony, rudy i beżowy.

  Regulacja krzeseł szwalniczych obejmuje dwie wersje: standardową i podwyższoną, które pozwalają na ustawienie wysokości krzesła. Możliwa jest także regulacja wysokości i kąta nachylenia oparcia. Kółka dobieramy, biorąc pod uwagę rodzaj powierzchni występującej w zakładzie - mogą to być kółka do powierzchni dywanowych lub do powierzchni twardych (ogumowane). Podobnie jest w przypadku stopek, które w wersji standard wykonane są z tworzywa, a w wersji antypoślizgowej są podgumowane.

  Krzesło do maszyny szwalniczej

  Maszyny szwalnicze różnią się między sobą wielkością, dostępnymi funkcjami oraz budową. Dlatego tak ważne jest, aby dobrać odpowiednie krzesło do maszyny szwalniczej. Pod uwagę należy wziąć aspekty takie jak zakres prac na danym stanowisku, czy wymaga ono częstego wstawania oraz jaką postawę ciała musimy przyjmować. Jeśli jest to klasyczna maszyna do szycia, dobrym rozwiązaniem będzie krzesło szwalnicze z linii Black lub Pur.

Aktywne filtry