Krzesła laboratoryjne

person Opublikowany przez: Admin Strony list In: Nasze porady i omówienie produktów On:
Krzesła laboratoryjne

Wysokiej klasy krzesła laboratoryjne

Laboratorium to miejsce, w którym panują sterylne warunki, a układ mebli i innych akcesoriów wyposażenia wnętrz jest dokładnie przemyślany. Krzesła laboratoryjne są jednym z elementów tej przestrzeni i powinny spełniać rygorystyczne wymogi sanitarne. W naszym sklepie oferujemy krzesła laboratoryjne najwyższej jakości, które posiadają odpowiednie atesty i łatwo utrzymać je w czystości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, wyposażyliśmy je również w funkcję obrotową, która dodatkowo wpływa na komfort pracy.

Krzesła laboratoryjne - różnorodność rodzajów

Krzesła laboratoryjne to ogólna kategoria obejmująca wiele różnych typów krzeseł, które są przeznaczone do placówek medyczno-badawczych. Możemy wyróżnić krzesła z oparciem, hokery oraz taborety. Jednak najważniejszym aspektem jest materiał, z którego wykonane są siedziska. Najczęściej używa się pianki integralnej lub ekoskóry, które posiadają szereg charakterystycznych cech, idealnych do zastosowania w laboratoriach.

Pianka integralna cechuje się twardą zewnętrzną powłoką (naskórkiem) oraz elastycznym, porowatym rdzeniem wewnętrznym. W zależności od metody produkcji, materiał ten może posiadać właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, elektrostatyczne i trudnopalne. Znajduje zastosowanie w produkcji materacy do stołów operacyjnych, kierownic samochodowych, osłon na place zabaw, a także siedzisk krzeseł laboratoryjnych.

Natomiast ekoskóra jest bardzo wytrzymałym, bezwonny i wodoodpornym materiałem. W tapicerstwie zastępuje naturalną skórę, oferując tańszą i łatwiejszą w utrzymaniu alternatywę. Można ją czyścić środkami odkażającymi bez ryzyka uszkodzenia powierzchni materiału.

Dlaczego warto wybrać krzesła laboratoryjne obrotowe?

Wszystkie krzesła laboratoryjne ROSART zostały wyposażone w funkcję obrotową. To świadoma decyzja, ponieważ umożliwia ona bardziej efektywne korzystanie z krzeseł. Dzięki temu pracownik może łatwo obrócić się bez potrzeby wstawania, co jest szczególnie pomocne przy pracy na wielu stanowiskach z próbkami i innymi wrażliwymi materiałami. Decydując się na krzesła laboratoryjne obrotowe, warto wybrać opcję z kółkami, co pozwoli dodatkowo na swobodne przemieszczanie się po pomieszczeniu. Ciągłe wstawanie i siadanie jest obciążające dla kręgosłupa, zwłaszcza jeśli nie zachowujemy odpowiedniej postawy. Nasze krzesła laboratoryjne obrotowe rozwiązują ten problem.

Krzesło laboratoryjne z oparciem czy bez?

Wielu klientów pyta nas, czy lepszym wyborem jest krzesło z oparciem czy bez. Odpowiadamy jednoznacznie - krzesła laboratoryjne z oparciem, podobnie jak krzesła obrotowe, odciążają kręgosłup i dlatego są zdecydowanie lepszym wyborem niż taborety lub hokery. Oczywiście, również te ostatnie są używane w laboratoriach, ale bardziej odpowiednie są do krótkotrwałych prac. W przypadku pracy, która wymaga wielu godzin siedzenia przy mikroskopie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie krzesło laboratoryjne z oparciem.

Warto zaznaczyć, że krzesła laboratoryjne ROSART występują w wielu wariantach, a komponenty są wymienne, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb. Elementy, o których mowa, to m.in.:

  • podnóżek RING,
  • podłokietniki,
  • kółka (do powierzchni dywanowych lub twardych),
  • stopki (z tworzywa lub podgumowane),
  • podstawa (wykonana z tworzywa lub metalowa).

Możliwe jest także dostosowanie wysokości krzesła, biorąc pod uwagę rodzaj regulacji: standardowa lub podwyższona.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień